Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Advokatų paslaugos » Laidavimas

Laidavimas

Padėsime pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe išvengti teistumo bei bausmės už vairavimą išgėrus 

Vairuodamas automobilį padarėte teisės pažeidimą, už kurį numatyta baudžiamoji atsakomybė. Taigi įstatyme numatytais atvejais, jūs galite pasinaudoti galimybe baudžiamąją bylą užbaigti atleidžiant jus nuo atsakomybės pagal laidavimą.

Laidavimas – tai baudžiamajame kodekse numatytas asmens atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės būdas. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą – tai teistumo ir bausmės išvengimas

Mes sieksime:

  • Kad būtumėte atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą (patarsime dėl tinkamo laiduotojo parinkimo)
  • Kad nebūtų taikytas automobilio arba jo vertės konfiskavimas
  • Kad būtų taikytas trumpesnis vairuoti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas (įstatymas numato teisių atėmimo terminą nuo 1 iki 5 metų)

Mūsų teisinės Paslaugos:

  • Prašymų dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ruošimas pagal laidavimą
  • Apeliacinių skundų dėl teisių atėmimo termino ir/ar transporto priemonių konfiskavimo rengimas
  • Prašymų į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą rengimas

Teistumas

Teistumas nėra vien tik baudžiamosios teisės sąvoka. Tai biografijos faktas visam gyvenimui, formaliai ir neformaliai darantis teistą žmogų antrarūšiu visuomenės nariu, kuriam tai nebus atleista ir užmiršta niekada. Tai patentuotas girtuoklis visam gyvenimui, nesvarbu, kaip dorai jis nugyvens tą likusią savo gyvenimo dalį (Vilniaus apygardos teismo teisėjo gerb. A. Cinino žodžiai iš blogo www.cininas.lt).

Nedelskite ir pasinaudokite įstatyme numatyta galimybe išvengti teistumo, o tuo pačiu ir bausmės bei ilgo teisminio proceso.

Kaltininko atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą reiškia, kad baudžiamoji byla nutraukiama ir jūsų biografijoje nebus įrašo teistas.

Įtariamieji bei kaltinamieji nusikalstamos veikos (baudžiamojo nusižengimo ar nusikaltimo) padarymu asmenys dažnai ikiteisminio tyrimo metu nėra informuojami, kad yra tokia galimybė būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Laidavimas ir teisių atėmimas

Teismui, jus atleidus nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nereiškia, kad teisių atėmimas jums nebus taikytas. Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas – yra baudžiamojo poveikio priemonė. Naudojimasis specialia teise uždraudžiamas nuo 1 iki 5 metų. Tai yra labai didelis diapazonas. 

Todėl baudžiamojoje byloje galima prašyti, kad būtų paskirtas bent minimalus teisių atėmimo terminas. Įstatymuose yra numatyta galimybė paskirti ir švelnesnį teisių atėmimo terminą nei numatyta sankcijoje arba jo išvis neskirti. 

Asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jei nustatyta tokiam sprendimui priimti būtinų sąlygų visuma:

  • atitinkamo sunkumo nusikalstama veika kaltininko turi būti padaryta pirmą kartą
  • asmuo turi visiškai pripažinti savo kaltę ir gailėtis padaręs nusikalstamą veiką
  • bent iš dalies atlyginti (ar pašalinti) padarytą žalą arba įsipareigoti ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta
  • yra pagrindas manyti, kad kaltininkas visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų

Kad ir kokia būtų situacija, savo klientams suteikiame visapusišką pagalbą: nuo konsultacijų ir patarimų iki geriausios strategijos pasirinkimo, bylos vedimo ir, žinoma, visų reikalingų dokumentų parengimo.