Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Advokatų paslaugos » Teisių atėmimas

Teisių atėmimas

Teisių atėmimas

Vairuotojo pažymėjimas kartu su teise vairuoti atimamas šiais įstatymuose nustatytais atvejais:

 • Greičio viršijimas
 • Pavojingas, chuliganiškas vairavimas
 • Važiavimas per geležinkelio pervažas
 • Vairavimas apsvaigus ar esant neblaiviam
 • KET pažeidimas dėl sveikatos sutrikdymo ar turto sugadinimo
 • Pasitraukimas iš eismo įvykio, nepaklusimas pareigūnui
 • Pakartotinis vairavimas esant neblaiviam arba apsvaigusiam

Padėsime, kad nebūtų taikomas teisių atėmimas, arba būtų skirtas trumpesnis teisių atėmimo terminas

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujas Administracinių nusižengimų kodeksas. Naujai įsiteisėjęs Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas nenumato teismui galimybės sutrumpinti vairavimo teisės atėmimo termino, pavyzdžiui, kai būna iš dalies įvykdomas teismo sprendimas – pusmetį nevairuojama, kt.

Tačiau naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas, kaip ir buvęs, numato galimybę asmeniui, kuris traukiamas atsakomybėn už administracinį nusižengimą, taikyti švelnesnę nei įstatymų numatytą administracinę nuobaudą bei administracinio poveikio priemonę. Kitaip tariant, yra galimybė prašyti bylą nagrinėjančios institucijos skirti teisės vairuoti atėmimą trumpesniam nei įstatymų numatytam terminui arba iš viso šios poveikio priemonės neskirti. Svarbu:

1) Nedelsti – pavyzdžiui, jei Jums surašytas administracinio nusižengimo protokolas už vairavimą, kai nustatytas lengvas girtumas (iki 1,5 promilės) ir paskirtas bylos nagrinėjimas, susisiekite su mumis iki bylos nagrinėjimo. Mes parengsime prašymą bei atstovausime Jus bylos nagrinėjimo posėdyje.

2) Jei sprendimas skirti nuobaudą jau priimtas, dar galime per 20 dienų jį apskųsti, prašydami skirti švelnesnę nei įstatymų numatytą nuobaudą

Konsultacija ir dokumentų parengimas

 • Siekiant apskųsti policijos ar teismo nutarimą dėl administracinės atsakomybės už KET pažeidimą
 • Dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo
 • Siekiant apskųsti teismo nutartį, kuria atmestas prašymas dėl teisės vairuoti termino sutrumpinimo
 • Advokato atstovavimas teisme Jums pageidaujant

Mes galime Jums padėti

Parengsime prašymą, kad nebūtų taikomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, arba būtų taikomas trumpesnis teisių atėmimas, kurį pateiksite bylą nagrinėjančiai ikiteisminei institucijai.

Profesionaliai parengsime skundą pirmos instancijos teismui dėl policijos priimto nutarimo, kuriuo Jums buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.

Parengsime apeliacinį skundą, dėl pirmos instancijos teismo nutarties, kuria Jums buvo pritaikytas teisių atėmimas.

Parengsime atsiliepimą į apeliacinį skundą. Atsiliepimo į apeliacinį skundą reikia tuomet, kai pirmos instancijos teismas, tenkina Jūsų skundą ir, pavyzdžiui, iš 12 mėnesių teisių atėmimo laikotarpio Jums pritaiko trumpesnį teisių atėmimo terminą. Tuomet policija rengia apeliacinį skundą ir prašo apeliacinio teismo, kad teisių atėmimas Jums būtų taikomas ilgesniam laikotarpiui. Tokiu atveju, primygtinai rekomenduojame nenumoti ranka ir pateikti atsiliepimą į policijos apeliacinį skundą. Atsiliepime į apeliacinį skundą yra teigiama, kad pirmos instancijos teismo sprendimas yra pagrįstas ir Jūsų atžvilgiu pagrįstai yra sutrumpintas teisių atėmimo terminas, o policijos apeliacinis skundas yra nepagrįstas.

Taip pat parengsime ir prašymus į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, prašydami peržiūrėti bylą ir apeliuojama būtų į teisių atėmimo terminą, t. y., kad teisės vairuoti atėmimas Jūsų konkrečiu atveju dėl tam tikrų priežasčių yra neproporcingai ilgas.